Iespēju grāmatas


E-grāmatu iegāde

Vai jūs piekrītat šim izteicienam? Aiga: Tur ir sava taisnība, bet piekrītu daļēji, jo vāks ir ļoti svarīgs. Ļoti daudziem latviešu valodā tulkotiem darbiem izdevēji gatavo arī īpaši latviešu valodas izdevumam paredzētu vāku, ar kuru tad mēģina uzminēt, kas lasītāju varētu ieinteresēt visvairāk. Kas ir jādara, lai varētu piekļūt 3td.

Aiga: Vispirms ir jābūt ierīcei — telefonam, datoram vai planšetei, kā arī internetam. Ieskatīties 3td. Iespējams, ka daudziem šie elektroniskā kataloga dati jau ir, bet ja ne, lai tos saņemtu, jāsazinās ar bibliotēku.

Pati lasīšana notiek tiešsaistē, tas ir straumēšanas pakalpojums, lejupielāde netiek piedāvāta, jo mēs, cieši sadarbojoties ar izdevējiem, vēlamies mazināt riskus, lai netiku pārkāptas autortiesības — lai autori būtu droši, ka viņu ievietotie darbi e-grāmatu bibliotēkā būs aizsargāti, un lai lasītājiem būtu pārliecība, ka viņi lasa legāli un ar izdevējiem un autoriem saskaņotu tekstu.

Atsauksmes Kāpēc grāmatas drukāt digitāli Ja vēl salīdzinoši nesenā pagātnē grāmatas drukāja tikai ofseta tehnoloģijā, tad tagad arvien vairāk grāmatas tiek drukātas digitāli. Digitālā drukas tehnoloģija strauji attīstās un arvien pārliecinošāk iekaro savas pozīcijas grāmatu drukas tirgū. Nedomāju, ka būtu pārspīlēti apgalvot, ka pavisam drīz digitālās drukas tehnoloģija būs dominējošā tehnoloģija kurā drukās grāmatas. Zemāk esam pamēģinājuši apkopot iemeslus kāpēc grāmatu digitālā druka ir izdevīgāka par ofsetā drukātām grāmatām. Drukas kvalitāte Sen jau pagājuši tie laiki, kad grāmatu druka izmantojot digitālās drukas iekārtas bija salīdzinoši zemas kvalitātes.

Šī ir arī iespēja mums visiem kopīgi veicināt legāla satura apriti, arī izdevēji teikuši, ka viņi šo ļoti atbalsta, jo viņiem vienkāršāk pārraudzīt grāmatu ievietošanu e-bibliotēkā nekā dzīties pakaļ dažādiem likumpārkāpējiem, un cilvēkiem tas ir drošāk, ērtāk, nav jāiet kaut kādā nezināmā lapā, pārkāpjot likumu. Kā notiek bibliotēkas klāsta papildināšana?

25 grāmatas, kuras izlasīt laikā, kad #PaliecMājās

Tiesības piedāvāt ievietot e-grāmatu bibliotēkā ir atrunātas izdevniecību līgumos ar autoriem vai viņus pārstāvošajām aģentūrām. Šobrīd 3td. Izdevniecības sagatavo šo grāmatu sarakstus un iesniedz tos KISC, kuri no piedāvātā saraksta atlasa grāmatas bibliotēkai.

Bibliotēkas klāsts tiek papildināts trešdienās, un man pašai trešdienas ir kļuvušas interesantākas, jo tajās virtuālajos plauktos ieguls vismaz trīs jaunas grāmatas. Taču izdevēja darbs ar to vēl nebeidzas — katrai grāmatai ir atrunāts, cik ilgi drīkst izplatīt drukāto versiju, cik ilgi elektronisko versiju, un izdevējs seko tam līdzi.

Piegādes iespējas

Pirms gadiem desmit par e-grāmatām saucām ieskenētas grāmatas, kuras pārsūtīja pa e-pastu vai arī bija pieejamas kādā interneta vietnē.

Kā mūsdienās atšķiras parasta grāmata no e-grāmatas?

iespēju grāmatas

Nauris: Galvenā atšķirība ir lietošanas pieredzē, jo ieskenētas iespēju grāmatas būtībā ir bildes, saliktas kopā vienā pdf dokumentā, kuru var lasīt, skatīties, bet tas nav pārāk ērti un lietotājam draudzīgi. E-grāmatu formāts pielāgojas dažādām ierīcēm, ekrāniem, ir iespēja palielināt, samazināt burtus, mainīt fonu vai kontrasta izmērus, var redzēt, cik tālu šobrīd atrodos grāmatā un citas.

Veidojot sistēmu, parūpējāmies, lai saglabātu un atcerētos, kurā ierīcē lasītājs pēdējo reizi ir lasījis un cik tālu ticis — ja iepriekš lasīts datorā, bet nākamajā reizē grāmata jau atvērta viedtālrunī, lasītājam nebūs jāšķirsta lapas un jāmeklē, kur iespēju grāmatas palika. Kas un kādās ierīcēs šīs grāmatas lasa? Aiga: Šobrīd e-grāmatu bibliotēkai ir jau 10 lietotāju un grāmatu lasīšana ir bez maksas.

Lietotnes “Google Play grāmatas” lejupielāde un instalēšana

Mums bija pārsteigums, ka aktīva lasītāju daļa lasītāju ir seniori, un tieši viņi īpaši novērtēja iespēju ērti pielāgot iespēju grāmatas izmēru. Man gribētos teikt, ka visērtāk e-grāmatas ir lasīt planšetē, bet reālā dzīve pierāda, ka biežāk tomēr lasu telefonā, jo tas vienmēr ir pa rokai. Kāds ir pārejas process no vienkārša teksta uz e-grāmatas tekstu? Aiga: Tur patiesībā jāiegulda diezgan daudz darba un finanšu resursu, jo pieņēmums, kas var vienkārši paņemt drukāto versiju un palaist to kā e-grāmatu vai, ja teksts ir elektroniski, tad e-grāmata ar to jau gatava, ir maldīgs.

Ja ir attēli, tiem vajag citas atļaujas, lai tos varētu elektroniskajā vidē piedāvāt.

OctMāmiņu klubs Laikā, kad apkārt valda nelūgtais vīruss, sabiedrība tiek aicināta iespēju robežās palikt mājās, lai tādējādi ierobežotu vīrusa tālāko izplatību. Ko darīt mājās? Iespējams, arī tu esi no tām mammām, kuras tagad strādā attālināti no mājām, un apvieno to ar bērniem, kuri nedodas uz skolu vai bērnudārzu.

Vēl ir jautājums par formātiem. E-grāmatu vidē tas ir ePub formāts, bet šie formāti ir dažādi.

Grāmata vienā eksemplārā

Kā jūs raugāties uz iespēju grāmatas grāmatu formātu? Kādi ir izaicinājumi tā radīšanai?

  1. Nopelnīt naudu skatīties video
  2. Biznesa efektivitātes asociācija
  3. Grāmatu krātuve Grāmatu krātuve Satversmes tiesā ir specializēta grāmatu krātuve.
  4. Latvijas Grāmatu izstāde
  5. Neizmantoto iespēju laiks 1 Kritiens
  6. Latviešu gatavotās kartes pasaules tirgū Kā strādā P.
  7. Opciju līgumi
  8. Tirdzniecības pamati ar ko sākt

Šobrīd tās ir tikai ieceres, taču ceram un turam īkšķus, lai tas notiktu — lai varētu ne tikai lasīt e-grāmatas, bet arī klausīties, jo visi zinām, ka audiogrāmatas ir vajadzīgas. Taču jāsaprot arī, ka tas ir liels finanšu iespēju grāmatas — būtu jāpiesaista aktieri, ir vēlme pielāgot un izvēlēties balsis, taču Latvijas kā ir nopelnīt naudu bināros opcijās tomēr ir mazs.

iespēju grāmatas

Apsveram domu iesaistīt mākslīgo intelektu, lai tekstu varētu nolasīt ar automatizētās balss atpazīšanas programmām. Ņemot vērā paradumu maiņu, arī krīzes ietekmi, vai ir pierādījumi, ka e-grāmatas Latvijā tiek pirktas biežāk nekā papīra formātā?

iespēju grāmatas

Aiga: Jā, šie apstākļi stimulē e-grāmatu pirkšanu, taču izdevēji neslēpj — lai nodrošinātu e-grāmatu veidošanu, viņi iegulda no drukāto grāmatu pārdošanas gūtos ieņēmumus. It kā 10 gadi ir daudz, daudz kas ir noticis un attīstījies, iespēju grāmatas noteikti, ka vēl ir kur augt. Mēs ļoti ceram, ka 3td.